Przejdź do głównej treści strony
UJ
Żydowski samorząd ziemski w Koronie
logowanie
english
Wyszukiwarka
Instrukcja obsługi
Wyszukiwarka zaawansowana
Katalog dokumentów
Projekt
Zespół badawczy
Literatura projektu
Instrukcja obsługi
Wyszukiwarka zaawansowana
Zaawansowana wyszukiwarka
Biblioteki i archiwa
Archiwum Archidiecezjalne w Przemyślu (AAPrz)
Archiwum Główne Akt Dawnych w Warszawie (AGAD)
Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie
Archiwum Narodowe w Krakowie (ANKr)
Archiwum Państwowe w Białymstoku
Archiwum Państwowe w Kielcach
Archiwum Państwowe w Lublinie (APL)
Archiwum Państwowe w Poznaniu (APP)
Archiwum Państwowe w Przemyślu
Archiwum Państwowe w Rzeszowie
Archiwum Państwowe we Wrocławiu
Archiwum Prowincji OO. Bernardynów w Krakowie
Biblioteka Czartoryskich w Krakowie (BC)
Biblioteka Diecezjalna w Sandomierzu (BDS)
Biblioteka Jagiellońska w Krakowie (BJ)
Biblioteka Kórnicka PAN
Biblioteka Narodowa w Warszawie
Biblioteka Naukowa Księży Jezuitów w Krakowie
Biblioteka Naukowa PAU i PAN w Krakowie
Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu
Biblioteka Uniwersytecka im. Iwana Franki we Lwowie
Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie
Biblioteka ZN im. Ossolińskich we Wrocławiu
Centralne Państwowe Archiwum Historyczne w Kijowie
Centralne Państwowe Archiwum Historyczne we Lwowie
Diaspora Research Center Tel Awiw
Lwowska Narodowa Naukowa Biblioteka Ukrainy im. W. Stefanyka
Muzeum Okręgowe w Tarnowie
Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich
Narodowe Archiwum Cyfrowe
Narodowe Historyczne Archiwum Białorusi w Mińsku
Ossolineum.pl
Ukraińska Biblioteka Narodowa im. Wernadskiego w Kijowie
Data roczna
false
1588
false
1589
false
1591
false
1593
false
1595
false
1598
false
1601
false
1603
false
1605
false
1607
false
1608
false
1609
false
1612
false
1613
false
1614
false
1616
false
1618
false
1619
false
1620
false
1621
false
1625
false
1626
false
1631
false
1634
false
1635
false
1637
false
1638
false
1640
false
1642
false
1643
false
1646
false
1647
false
1650
false
1653
false
1655
false
1656
false
1657
false
1658
false
1659
false
1661
false
1662
false
1663
false
1664
false
1665
false
1666
false
1667
false
1668
false
1669
false
1670
false
1671
false
1672
false
1673
false
1674
false
1676
false
1677
false
1678
false
1679
false
1680
false
1681
false
1682
false
1683
false
1684
false
1685
false
1686
false
1687
false
1688
false
1689
false
1690
false
1691
false
1692
false
1693
false
1694
false
1695
false
1696
false
1697
false
1698
false
1699
false
1700
false
1701
false
1702
false
1703
false
1704
false
1705
false
1706
false
1707
false
1708
false
1709
false
1710
false
1711
false
1712
false
1713
false
1714
false
1715
false
1716
false
1717
false
1718
false
1719
false
1720
false
1721
false
1722
false
1723
false
1724
false
1725
false
1726
false
1727
false
1728
false
1729
false
1730
false
1731
false
1732
false
1733
false
1734
false
1735
false
1736
false
1737
false
1738
false
1739
false
1740
false
1741
false
1742
false
1743
false
1744
false
1745
false
1746
false
1747
false
1748
false
1749
false
1750
false
1751
false
1752
false
1753
false
1754
false
1755
false
1756
false
1757
false
1758
false
1759
false
1760
false
1761
false
1762
false
1763
false
1764
false
1765
false
1766
false
1767
false
1768
false
1769
false
1773
false
1774
false
1775
false
1776
false
1777
false
1778
false
1779
false
1780
Język
francuski
hebrajski
jidysz
niemiecki
polski
ruski
łacina
Nazwy geograficzne
Annopol
Babimost
Baligród
Bar
Baranów Sandomierski
Berdyczów
Beresteczko
Bełz
Bełżyce
Biała
Biała Podlaska
Białaczów
Białobożnica (Ukraina)
Biały Kamień (Ukraina)
Biecz
Bielawa
Bielawy
Bielsk Podlaski
Bircza
Biskupice
Biłgoraj
Biłka Dolna
Biłka Górna
Bobowa
Bobrujsk
Bogoria
Bohorodczany
Bolechów
Borzechów
Boćki
Bracław
Brahin (Białoruś)
Bratoszewice
Brodnica
Brody
Brześć Kujawski
Brzeżany
Brzozdowce (Ukraina)
Buczacz
Budzanów
Bursztyn (Ukraina)
Burzenin
Busk
Bychawa
Bydgoszcz
Bytom
Bóbrka (Ukraina)
Będzin
Błażowa
Błudów
Chabne (ob. Poliśke)
Chełm
Chmielnik
Chmielnik (Podole)
Chodecz
Chodorów
Chodzież
Chojno
Chołojów (ob. Wuzlowe, Ukraina)
Chyrów
Chęciny
Ciechanowiec
Ciechanów
Cieszanów
Cudnów (Ukraina)
Czarna
Czarnków
Czarnobyl
Czarny Ostrów (rej. chmielnicki)
Czartorysk
Czempiń
Czernelica (dawniej Czerlenica)
Czernihów
Czerwonogród (Krystynopol)
Czetwertnia (Wołyń)
Cześniki
Czortków
Częstochowa
Człopa
Człuchów
Dawidów
Delatyn
Derażnia
Dobra
Dobromil
Dobrzyń
Dolina (Ukraina)
Drezno
Drobin
Drohiczany
Drohiczyn
Drohobycz
Drużkopol (ob. część Żurawnik)
Dub
Dubienka
Dublany
Dubno
Dukla
Dunajowce (Ukraina)
Dunajów
Dynów
Działoszyce
Działoszyn
Dzików
Dąbrowa Tarnowska
Dębica
Dębowiec
Fajsławice
Fastów (Ukraina)
Felsztyn (ob. Skeliwka)
Frampol
Frankfurt nad Odrą
Frysztak
Gdańsk
Gliniany (Ukraina)
Gniezno
Gnojno
Golina
Goraj
Gorlice
Gorzków
Gostynin
Gowarczów
Gołańcz
Gołogóry (Ukraina)
Grabowiec
Grabów nad Prosną
Grodno
Grodzisk Wielkopolski
Gruszczyce
Grzymałów (Ukraina)
Gródek (Jagielloński)
Gródek (Wołyń)
Grójec
Gwoździec
Gąbin
Głusk (ob. dziel. Lublina)
Hajowniki
Hajsyn (Ukraina)
Halicz
Hańsk
Horochów (Ukraina)
Horodenka
Horodło
Horyszów
Hrebenne
Hrubieszów
Humań
Husaków
Husiatyn
Inowrocław
Iwaniska
Izbica
Jabłonów (Ukraina)
Jahorlik (Mołdawia)
Jampol
Janowiec
Janów
Janów (ob. Dołyna, Ukraina)
Jarczów
Jarocin
Jarosław
Jaryczów Nowy
Jastrowie
Jaworów
Jazłowiec
Jaśniska
Jeziorzany (Łysobyki)
Jezupol
Kalisz
Kamieniec Podolski
Kamień Koszyrski
Kamionka Bużańska (Strumiłowa)
Kamionka Wielka (Ukraina)
Kaniów (Ukraina)
Kaszówka (Wołyń)
Kazimierz Dolny
Kałusz (Ukraina)
Kańczuga
Kaźmierz
Kcynia
Kielce
Kierzków
Kijów
Kisielin
Kitajgród (Ukraina)
Kleczew
Klewań
Klimontów
Kniaże
Knihynicze
Knyszyn
Kobylin
Kobło
Kock
Kolbuszowa
Kolendziany (Ukraina)
Komarno
Komarów
Koniecpol
Konstantynów
Kopyczyńce (Ukraina)
Korosteszów (Ukraina)
Korsuń Szewczenkowski
Korytnica
Korzec
Kosów (Ukraina)
Kowal
Kowel
Kozienice
Kołki (Ukraina)
Koło
Kołomyja (Ukraina)
Końskie
Końskowola
Kościan
Koźmin
Koźminek
Krajenka
Krakowiec
Kraków
Krasiczyn
Krasnobród
Krasnystaw
Kraśniczyn
Kraśnik
Krosno
Krotoszyn
Krupiec (Ukraina)
Kryłów
Krzemieniec
Krzepice
Krzeszów
Książ Wielki
Księżostany
Kuchary
Kujawy
Kukizów (Ukraina)
Kulików (Ukraina)
Kumów
Kurasz (Ukraina)
Kurozwęk
Kurów
Kutkorz
Kutno
Kuty
Kułaczkowce (Ukraina)
Kórnik
Kępno
Laszki Murowane
Latyczów
Lelów
Lesko (Lisko)
Leszniów (Ukraina)
Leszniówka (Wołyń)
Leszno
Leżajsk
Lipno
Lipowiec k/Winnicy
Lipsko (pow. lubaczowski)
Lubaczów
Lubar
Lubartów
Lublin
Luboml
Lubraniec
Lubycza Królewska
Lutomiersk
Lwów
Lwówek
Maciejów
Magierów
Makarów (Ukraina)
Maków Mazowiecki
Malbork
Manajów
Margonin
Mariampol (Ukraina)
Markopol
Markuszów
Mazowsze
Małopolska
Medyka
Mielec
Mielnica (Wołyń)
Mikołajów k/Międzyboża
Mikulińce
Mikłaszów
Milatyn (Wołyń)
Międzybóż
Międzychód
Międzyrzec Podlaski
Międzyrzecz
Międzyrzecz Korecki
Miłosław
Modliborzyce
Mohylów Podolski
Monasterzyska
Mosina
Motowidłówka (Ukraina)
Mołodiatycze
Mościska
Mrocza
Mrzygłód
Murawica (ob. część Młynowa)
Mława
Nadwórna
Nakło
Narajów (Ukraina)
Narol
Nasielsk
Niemirów (Ukraina)
Nieśwież (Białoruś)
Niżniów
Nowe Miasto nad Pilicą
Nowe Miasto nad Wartą
Nowogródek
Nowotaniec
Nowy Korczyn
Nowy Sącz
Nowy Wiśnicz
Nur
Obertyn (Ukraina)
Oborniki
Odolanów
Okopy Świętej Trójcy
Olejów
Oleksiniec Nowy
Olesko
Oleszyce
Oleśnica
Olkusz
Opalin
Opatów
Opoczno
Opole Lubelskie
Orla
Osieczna
Ostropol
Ostroróg
Ostrowiec Świętokrzyski
Ostrożec (Wołyń)
Ostrzeszów
Ostróg
Ostrów
Ostrów Lubelski
Owrucz
Ołyka
Oświęcim
Oździutycze
Oździutycze (Ukraina)
Ożarów
Pabianice
Pacanów
Parczew
Petryki
Piaski
Pików (Ukraina)
Pilaszkowice
Pilica
Pilzno
Piotrków Kujawski
Piotrków Trybunalski
Pistyń (Ukraina)
Piła
Pińczów
Pińsk
Pniewy
Podhajce
Podhorce
Podkamień
Podlasie
Podole
Pomorzany (Ukraina)
Poryck (ob. Pawliwka)
Potok (Ukraina)
Potylicz (Ukraina)
Poznań
Połaniec
Połonne
Przedbórz
Przedecz
Przemyśl
Przemyślany (Ukraina)
Przewały
Przeworsk
Przygodzice
Pulmo
Puławy
Pyzdry
Płock
Płońsk
Rachanie
Rachmanów
Radom
Radoszyce
Radymno
Radziechów
Radziejów
Radzyń Podlaski
Radłów
Rafałówka (Wołyń)
Raków
Raszków (Mołdawia)
Raszków (Wielkopolska)
Ratno (Ukraina)
Rawa Mazowiecka
Rawa Ruska
Rawicz
Rogoźno
Rohatyn
Romanówka (Ukraina)
Ropczyce
Rozdół
Rożniatów (Ukraina)
Ruda
Rudniki
Ruś
Rybotycze
Rychwał
Ryczywół
Rydzyna
Rymanów
Rytwiany
Rzeszów
Rzochów
Równe
Różyn
Sambor
Sandomierz
Sanok
Satanów
Sawin
Sielce
Sielec
Sieluń
Siemiatycze
Sieniawa
Sienna
Sieradz
Sieraków
Sierpc
Skałat (Ukraina)
Skierbieszów
Skoki
Skole
Skwierzyna
Skwira (Ukraina)
Smotrycz (Ukraina)
Sochaczew
Sokal
Sokołów
Sokołów Małopolski
Sokołówka
Sokół (Ukraina)
Sosnowica
Sołobkowce (Ukraina)
Sołotwina (Ukraina)
Sprowa
Stambuł
Stanisławów (ob. Iwano-Frankiwsk)
Stara Sól
Stare Drawsko (Drahim)
Starodub
Staszów
Stepań
Stobychwa
Stojanów (Ukraina)
Stopnica
Straszęcin
Stratyn (Ukraina)
Strusów (Ukraina)
Stryj
Stryków
Strzeliska
Strzyżów
Stęrzażyce
Stężyca
Sulmów
Swarzędz
Szamotuły
Szczebrzeszyn
Szczepanów
Szczerzec
Szczurowice (Ukraina)
Szreńsk
Szydłów
Sądowa Wisznia
Sędziszów Małopolski
Sępólno Krajeńskie
Słonim
Słuck
Słupca
Targowica
Tarnogród
Tarnogóra
Tarnopol
Tarnoruda (Ukraina)
Tarnoszyn
Tarnów
Tartaków (Ukraina)
Tarłów
Tomaszów Lubelski
Toporów (Ukraina)
Torczyn
Toruń
Touste
Trembowla
Trojanówka (Wołyń)
Trościaniec (k/Winnicy)
Tuczapy
Tuczno
Tulczyn (Ukraina)
Turcja
Turka (Ukraina)
Turno
Turobin
Turzysk (Ukraina)
Tuszyn
Tyczyn
Tykocin
Tyszowce
Tyśmienica
Tłumacz
Uchanie
Uhnów
Ujazd
Ujście
Ulanów
Ustrzyki Dolne
Uście Zielone (Ukraina)
Uściuług
Warszawa
Warta
Waręż (Ukraina)
Wałcz
Wiedeń
Wiekie Oczy
Wieleń
Wieliczka
Wielkopolska
Wielopole
Wieluń
Wilanów
Wilno
Winnica (Ukraina)
Wiszenka
Witków
Wiślica
Wodzisław
Wodzisław Śląski
Wojniłów (Ukraina)
Wojsławice
Wolica Brzozowa
Wolsztyn
Wołków
Wołyń
Wrocław
Wronki
Września
Wschowa
Wysokie (Białoruś)
Wyszogród
Wyżwa
Wąwolnica
Węgrów
Włodzimierz Wołyński
Włoszczowa
Zabłocie
Zabłotów
Zabłudów
Zakroczym
Zamość
Zasław (Ukraina)
Zawałów
Zawichost
Załoźce
Zborów
Zduny
Zimna Woda
Zinków (Ukraina)
Zubrza
Zwoleń
Złoczew
Złoczów
Złotów
Łabiszyn
Łask
Łaszczów
Łańcut
Łobaczówka
Łobżenica
Łokacze
Łomża
Łozina
Łuck
Łuczyniec (Ukraina)
Łuków
Łuków (dawniej Maciejów)
Łęczna
Łęczyca
Śmigiel
Śniatyń
Śrem
Środa Wielkopolska
Świerże
Świniuchy (ob. Prywitne)
Świrz
Żabno
Żmigród (Nowy Żmigród)
Żmudź
Żulin
Żurawno (Ukraina)
Żurów
Żwaniec
Żychlin
Żydaczów
Żytomierz
Żółkiew
Żółkiewka
Urzędnicy i funkcje - chrześcijanscy
administrator dóbr (gubernator)
administrator skarbu
archidiakon
asygnatariusz
biskup
burgrabia
cesarz
chorąży
chorąży nadworny koronny
chorąży nadworny litewski
chorąży wielki koronny
chorąży wielki litewski
chorąży ziemski
cześnik
deputat hibernowy
deputat wojskowy
dziekan
egzaktor (poborca podatkowy)
ekonom
generał
gubernator
gwardian
hetman
hetman polny koronny
hetman polny litewski
hetman wielki koronny
hetman wielki litewski
infułat
instygator
kanclerz
kanclerz wielki koronny
kanclerz wielki litewski
kanonik
kantor
kapitan
kasztelan
kasztelanic
komisarz
komornik graniczny
koniuszy
konsyliarz
krajczy
król
kuchmistrz koronny
kustosz
kustosz kapituły
kustosz koronny
major
marszałek
marszałek konfederacji
marszałek nadworny koronny
marszałek nadworny litewski
marszałek trybunału koronnego
marszałek trybunału skarbowego
marszałek wielki koronny
marszałek wielki litewski
marszałek ziemski
miecznik
miecznik
miecznik wielki koronny
miecznik wielki litewski
oboźny
oficjał
opat
pisarz
pisarz grodzki
pisarz hibernowy
pisarz konsystorski
pisarz miejski
pisarz polny koronny
pisarz polny litewski
pisarz prowentowy
pisarz skarbowy
pisarz skarbu koronnego
pisarz wielki koronny
pisarz ziemski
podczaszy
podkanclerzy
podkanclerzy koronny
podkanclerzy litewski
podkomorzy
podpułkownik (obersztlejtnat)
podskarbi
podskarbi nadworny koronny
podskarbi nadworny litewski
podskarbi wielki koronny
podskarbi wielki litewski
podstarości (wicestarosta)
podstoli
podstoli koronny
podstoli litewski
podstoli nadworny koronny
podstoli nadworny litewski
podstoli wielki koronny
podstoli wielki litewski
podstoli ziemski
podsędek
podwojewodzi
porucznik
prezbiter
prezydent
prezydent miasta
prezydent trybunału koronnego
prezydent trybunału skarbowego
proboszcz (prepozyt, pleban, komendarz)
prokurator
prowincjał
przeor
pułkownik
radny
rajca
referendarz
referendarz wielki koronny
referendarz wielki litewski
regent skarbowy (kwarciany)
regimentarz
rektor
rotmistrz
scholastyk
sekretarz
skarbnik
starosta
stolnik
stolnik koronny
stolnik litewski
stolnik nadworny koronny
stolnik wielki koronny
stolnik wielki litewski
strażnik
strażnik wielki koronny
strażnik wielki litewski
subdelegat
susceptant
sędzia
sędzia grodzki
sędzia trybunału
sędzia wojewodziński
sędzia ziemski
sędzia żydowski (wojewodziński)
towarzysz
wicesgerent
wikary
wojewoda
wojski
woźny
wójt
ławnik
łowczy
łowczy wielki koronny
łowczy wielki litewski
łowczy ziemski
Urzędnicy i funkcje - żydowscy
arendarz (dzierżawca)
faktor (serwitor)
marszałek Sejmu Czterech Ziem (Żydów koronnych, generalny)
marszałek ziemski (powiatowy, wojewódzki)
rabin gminy (kahału)
rabin ziemski (wojewódzki, powiatowy, okręgu)
starszy gminy (kahału)
starszy koronny
starszy ziemski (wojewódzki, powiatowy, okręgu)
superarbiter (mediator)
symplarz
syndyk generalny ziemski (wojewódzki, powiatowy)
syndyk generalny Żydów koronnych
syndyk gminy (kahału)
szafarz
szkolnik kahału (szkolnik gminy, szames)
szkolnik ziemski (powiatu, województwa)
szkolnik Żydów koronnych (szkolnik koronny)
taksarz (taksator)
wiernik gminy (wiernik kahału)
wiernik ziemstwa (powiatu, województwa)
wiernik Żydów koronnych (wiernik koronny)
Zespoły
Acta palatinalia Leopoliensia (Fond 738)
Akta miasta Krakowa (AMKr)
Akta miasta Wrocławia
Archiwum Dzikowskie Tarnowskich
Archiwum Gospodarcze Wilanowskie
Archiwum Kameralne
Archiwum Lanckorońskich (Fond 181)
Archiwum Lubomirskich (Fond 236)
Archiwum Młynowskie Chodkiewiczów (AMCh)
Archiwum Potockich z Radzynia
Archiwum Potockich z Tulczyna (Fond 49)
Archiwum Potockich z Łańcuta
Archiwum Publiczne Potockich
Archiwum Radziwiłłów (Fond 694)
Archiwum Roskie
Archiwum Sanguszków (ASang)
Archiwum Sapiehów z Krasiczyna (Fond 103)
Archiwum Skarbu Koronnego 84
Archiwum Skarbu Koronnego III (ASK III)
Archiwum Tarłów (Fond 254)
Archiwum Warszawskie Radziwiłłów (AR)
Archiwum Woronieckich z Huszlowa
Archiwum Zamoyskich (AZ)
Archiwum Zamoyskich (Fond 256)
C.K. Księgowość państwowa we Lwowie (fond 187)
Galicyjska finansowa prokuratorya we Lwowie
Kolekcja R.Mahlera P-66
Kolekcja dokumentów do dziejów osadnictwa żydowskiego (Fond 141)
Księgi grodzkie bełskie (Fond 1)
Księgi grodzkie bieckie (CB)
Księgi grodzkie brzesko-kujawskie
Księgi grodzkie buskie (Fond 3)
Księgi grodzkie bydgoskie
Księgi grodzkie chełmskie (KGCH)
Księgi grodzkie drohickie
Księgi grodzkie gnieźnieńskie
Księgi grodzkie grabowieckie
Księgi grodzkie halickie (Fond 5)
Księgi grodzkie horodelskie
Księgi grodzkie inowrocławskie
Księgi grodzkie kaliskie
Księgi grodzkie kcyńskie
Księgi grodzkie kijowskie (Fond 2)
Księgi grodzkie kościańskie
Księgi grodzkie krakowskie
Księgi grodzkie krasnostawskie
Księgi grodzkie lubelskie (CL)
Księgi grodzkie lwowskie (Fond 9)
Księgi grodzkie nakielskie
Księgi grodzkie poznańskie
Księgi grodzkie przemyskie (Fond 13)
Księgi grodzkie pyzdrskie
Księgi grodzkie płockie
Księgi grodzkie radziejowskie
Księgi grodzkie sanockie (Fond 15)
Księgi grodzkie sieradzkie
Księgi grodzkie szczebrzeszyńskie
Księgi grodzkie sądeckie (CS)
Księgi grodzkie trembowelskie (Fond 17)
Księgi grodzkie wieluńskie
Księgi grodzkie wschowskie
Księgi grodzkie włodzimierskie (Fond 28)
Księgi grodzkie łuckie (Fond 25)
Księgi grodzkie łęczyckie
Księgi grodzkie żydaczowskie (Fond 7)
Księgi grodzkie żytomierskie (Fond 11)
Księgi wojewodzińskie poznańskie
Księgi ziemskie lwowskie (Fond 10)
Księgi ziemskie przemyskie (fond 14)
Magistrat miasta Drohobycza (Fond 29)
Magistrat miasta Lwowa (Fond 52)
Metryka Koronna (MK)
Sąd Komisarski Zamku Zamojskiego
Teki Antoniego Schneidra
Trybunał Zamojski (APL)
Zbiór Ignacego Kapicy Milewskiego (Kapicjana)
Od
Do