Pozew do trybunału skarbowego radomskiego dla Berka Rabinowicza oraz innych starszych ziemskich

Anszel Lejbowicz, Oszyja Moszkowicz z Drohobycza, Icko Szmujłowicz i Wolio Herszkowicz z Doliny, Nota Nohymowicz z Rożniatowa, starsi gmin żydowskich z dóbr posiadanych przez Wacława Rzewuskiego wojewodę podolskiego, hetmana polnego koronnego, starostę chełmskiego, dolińskiego, łanowieckiego pozywają do trybunału skarbowego radomskiego Berka Rabinowicza oraz Icka Brodzkiego, Borucha Mendlowicza, Pinkasa Chaimowicza i innych starszych odpowiedzialnych za ustanowienie taryfy podatków synagog województwa ruskiego w sprawie nadmiernego obciążenia swoich gmin.

Zespół: Księgi grodzkie lwowskie (Fond 9)
Sygnatura: CGIA Lwów, Fond 9, op. 1, sp. 573, s. 154-157
Data wytworzenia: 29.03.1756
Miejsce powstania: Radom
Nazwy geograficzne: Brody, Dolina (Ukraina), Drohobycz, Lwów, Radom, Rożniatów (Ukraina)
Relacja z 6 IV 1756  położenia pozwu w aktach grodzkich lwowskich. Pozew złożono w Brodach w domu Berka Rabinowicza.